Partner pro Vaši kovovýrobu.

Odsávání a filtrace

Měřidla Pilové pásy
Svařovací technika Brusné a řezné kotouče
Nástroje pro třískové obrábění Upínací nástroje
Ruční a elektrické nářadí CNC řezací stroje
Odsávání a filtrace    
 

Odsávání a filtrace

EKO-ŠIMKO

 • svařování a pájení
 • svařování povlakovaných materiálů
 • odsávané svařovací hořáky
 • svařovací masky a brousicí štíty
 • kombinace svařování + broušení
 • stoly pro svařování nebo broušení
 • broušení
 • laboratorní broušení
 • ventilátory
 • odsávací ramena
 • dílenský úklid
 • olejové mlhy
 • centrální odsávání
 • odsávání řezacích stolů
 • mobilní otryskávač
 • centrální vysavače pro domácnost

 

Poznámka: všechny uvedenené filrační systémy jsou navrženy tak, aby odsátý a přefiltrovaný vzduch mohl být veden zpět do pracovního prostoru - atestována hygienická způsobilost, úspory nákladů na vytápění !

 

Svařování a pájení

Odsávače pro svařování a pájení se od sebe liší použitými filtry. Dýmy je možno odsávat pomocí samonosného pantografického ramene upnutého na pracovním stole a spojeného flexibilní hadicí s odsávačem. Toto samonosné rameno může také být přímo součástí odsávače. Dalšími možnostmi jsou odsávané svařovací hořáky (viz dále), svářečské stoly (viz dále), flexibilní hadice s výustkou (různé druhy, např. s magnetem) nebo odsávací ramena na zdi dílny. Na jeden odsávač je možno připojit několik svářečů (podle použité technologie a vzdálenosti). V nabídce též odsávače s automatickým chodem, osvětlením odsávací hubice atd. Velká škála doplňků - informace na vyžádání.

 

Svařování povlakovaných materiálů

Při svařování (popř. pájení nebo broušení) povlakovaných materiálů - zejména pozinkovaných materiálů - je pro ochranu filtračních vložek třeba řešit separaci pevných částí pomocí vodní předlohy nebo labyrintem. Obě metody jsou v nabídce výrobce.

 

Odsávané svařovací hořáky

Vysoké účinnosti odsávání je možno dosáhnout použitím speciálních hořáků pro metody svařování MIG/MAG nebo TIG s integrovanými odsávacími kanály pro odsávání dýmů přímo z místa jejich vzniku. Hořáky jsou lehké a vybavené regulací množství odsávaného vzduchu (nedochází ke strhávání ochranné atmosféry !). Délky hořáků až 5 metrů (MIG/MAG), EURO nebo ZEZ koncovka.

 

Svařovací masky a brousicí štíty

Masky pro svařování štíty pro broušení je možno vybavit systémem pro přísun filtrovaného vzduchu do dýchací zóny pracovníka. Pro svářeče jde zejména o kombinaci masky se samozatemňovací kazetou a filtrace. Tyto masky a štíty mají největší uplatnění zejména tam, kde je málo místa pro aplikaci jiného odsávacího systému - např. výroba nádob, potrubí - a tam, kde se pracuje s materiály s velkým vývinem škodlivin - např. materiály s nátěrem, povlakem atd.

 

Kombinace svařování + broušení

Pro pracoviště a pracovní stoly, kde se uplatňuje jak svařování (popř. pájení) tak broušení jsou instalovány vysokotlaké nebo středotlaké odsávačem s filtry, které jsou uzpůsobeny pro oba režimy.

 

Stoly pro svařování nebo broušení

Na stolech pro svařování (pájení) je možno kombinovat spodní odsávání přes rošt a vrchní odsávání pomocí samonosného pantografického ramene. Stůl je obvykle opatřen plechovými zástěnami, které mohou mít průhled ze svářečského skla (instruktorský stůl).


Svářečské stoly s odsávacími kanály v bočních stěnách - velmi vysoká účinnost odsávání. Tento systém se také uplatňuje pro brousicí pracoviště (popř. kombinace svařování a broušení).

Pracovní stůl má stavebnicovou konstrukci - je možno připravit připravit stůl dle přání zákazníka (různá výška stolu, dvojitý stůl, atd.).

 

Broušení

Pro brousicí pracoviště nabízíme vysokopodtlakové odsávače doplněné o speciální nástavce.

Stoly s odsávacími kanály v bočních stěnách - velmi vysoká účinnost odsávání. Je možno kombinovat spodní, boční nebo vrchní odsávání. Tento systém se také uplatňuje pro kombinovaná pracoviště - svařování a broušení.

 

Laboratorní broušení

V široké nabídce najdete také malé kompaktní odsávače s filtrací pro laboratorní použití. Vyznačují se velmi vysokou účinností filtrace. Použití např. pro zubní laboratoře apod.

 

Ventilátory

Ventilátory jsou nabízeny v ucelené řadě podle výkonu a provedení - pro umístění na stěnu haly, na otočném ramenu nebo na mobilním podvozku. Ventilátory by měly sloužit pro transport dýmů, které by měly být dále filtrovány.

 

Odsávací ramena

Otočná ramena, která mohou být dále doplněna o kloub, slouží k nesení odsávací hadice s výustkou nebo k nesení transportního ventilátoru. Používá se tam, kde pracovní plocha určená k odsávání je veliká.

Štěrbinový kanál vedoucí podél pracoviště, ve kterém je možno s odsávacím ramenem posunovat (tj. zvětšení dosahu ramene) a do kterého je možno nainstalovat více odsávacích ramen (pro více pracovišť vedle sebe).

 

Dílenský úklid

Každý typ z nabízené řady vysokopodtlakových odsávačů lze přizpůsobit pro dílenský úklid. V praxi to znamená, že např. odsávač s filtry pro svařování se na konci směny změní v průmyslový vysavač tak, že se hnací jednotka zkombinuje s jiným filtrem. Je zde možnost použití velkého počtu různých nástavců (od podlahových lišt, přes štěrbinové výusty až po nástavce na čištění potrubí).

 

Olejové mlhy

Pro odsávání škodlivin vzniklých např. při třískovém obrábění jsou v nabídce zařízení s elektrostatickými filtry.

 

Centrální odsávání

Pro centrální odsávání s filtrací jsou v nabídce zařízení s výkonem až 8.000 m3/hod.Tato zařízení se používají pro odsávání více pracovišť v celé hale, pro odsávání pracovních buněk s velkou odsávanou plochou nebo pro řešení ekologie řízených řezacích strojů (viz dále). Odsávače jsou vybaveny dálkovým spínáním a automatickým oklepem filtru pomocí pneumetického rázu. Na vyžádání zpracujeme technický projekt odsávání a filtrace pro celé výrobní haly.

 

Odsávání řezacích stolů

Pro odsávání a filtrace zplodin vzniklých při řezání plynem, plasmou nebo laserem na řízených řezacích strojích jsou nabízeny odsávače z řady centrálních odsávačů (viz výše). Tyto se kombinují s komorovým stolem (je odsávána pouze ta sekce, nad kterou probíhá řezání) a separátorem velkých mechanických částí (tzv. cyklonem). Pro více informací se, prosím, s námi spojte prostřednistvím nabídky "Kontakt".

 

Mobilní otryskávač

Zařízení s uzavřeným oběhem abraziva. Abrazivo je meteno proudem vzduchu na čištěný povrch a ihned odsáváno k dalšímu použití. Zařízení slouží pro otryskávání (pískování) převážně plochých povrchů.

 

Centrální vysavače pro domácnost

Malé kompaktní odsávače s výkonem 1,1 kW nebo 2,2 kW se umísťují např. v garáži nebo suterénu rodinného domu. Odtud je proveden rozvod flexibilních hadic průměru 40 mm po domě tak, aby v každé místnosti byla podtlaková přípojka. Vysávací hadice s nástavcem (jako u klasických domácích vysavačů) se napojí na tuto přípojku, přičemž dojde k automatickému spuštění odsávací jednotky. Tento moderní způsob zjednodušuje úklid v rodinných domech. V nabídce též varianta s instalací odsávací jednotky do kuchyňské linky - vhodné pro byty.

 

Pro Vaši volbu optimálního typu odsávacího stroje a vhodné metody odsávání a filtrace jsme Vám schopni nabídnout následující služby:

 • Prohlídka Vašeho stávajícího provozu konzultantem firmy.
 • Pomoc při sestavení zadání pro technickou a cenovou nabídku (vodítkem může být níže uvedené zadání).
 • Poradenství on-line.
 • Exkurze ve výrobním závodě v Čechách s možností předvedení jednotlivých typů strojů.
 • Předvedení možností účinnosti odsávacích strojů.
 • Bezúplatné sestavení technické a cenové nabídky.
 • Návštěva uživatele obdobného typu stroje ve Vašem okolí.
 • Poskytnutí kontaktů pro získání nezávislých referencí.

 

Zadání pro nabídku odsávacího systému.

 • Zdroj škodlivin, které je třeba odsát (např. svařování, broušení ...) ?
 • Typ znečisťující látky (např. svařovací dýmy, aerosol, prach, olejová mlha, úlomky materiálu ...) ?
 • Typ základního a přídavného materiálu (např. ocel, nerez, pozinkovaný materiál, hliník ...) ?
 • Počet pracovišť, která mají být odsávána ?
 • Umístění pracovišť, která mají být odsávána (jejich vzdálenost a možnosti umístění odsávače) ?

Poznámka: pro zaslání poptávky nebo pro více informací využijte, prosím Kontakt.

  Nahoru

Partneři